niedziela, 2 listopada 2014

Co tak naprawdę Hitler myślał o Polakach....

"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy, według mojej opinii i na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem(...)  Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo(...)"


Wycinek z "Głosu Wielkopolski"

W jednym z numerów "Głosu Wielkopolski" z  1947 roku, pojawił się  nietypowy artykuł, jak sam autor zaznacza oparty na informacji od agencji United Press. Pod koniec wojny Amerykanie mieli znaleźć w jednym z frankfurckich bunkrów tajny memoriał Hitlera, skierowany do  Heinricha Himmlera z 4 marca 1944 roku. Hitler wspominał tam o Polakach w sposób nietypowy, wręcz niewyobrażalny. A pisał mianowicie tak: 


„Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.  
Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki" - pisał kat Polaków.
Prócz wycinka z powojennej prasy, nie znajdziemy innych źródeł potwierdzających by Hitler coś takiego w ogóle napisał. Patrząc na okres wydania tej wiadomości (1947 rok, czyli w już dwa lata po wojnie) można się domyśleć, że być może dziennikarze chcieli pokazać jak to dzielny, dumny i waleczny naród, zalazł za skórę niemieckiemu agresorowi, a  sam Hitler miał bardziej ludzkie oblicze i  doceniał polski ruch oporu. Z drugiej jednak strony, może Führer  myślał tak samo, jak jego poprzednicy: Fryderyk II i Otto von Bismarck, u których  obsesyjna nienawiść do Polaków  mieszała  się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.

Ciężko uwierzyć w informację, że Hitler okazałby się nagle zawziętym miłośnikiem Polaków, jako narodowi równemu niemieckiemu. Zwłaszcza po wszystkich opiniach wyniesionych z prywatnych rozmów czy też z jego głównego dzieła Mein Kampf. Jak i samych czynów; już w kilka miesięcy po napisaniu owego memoriału Hitler wydał rozkaz zrównywania Warszawy z ziemią. Pomimo tego, możemy potraktować tę notkę jako swojego rodzaju ciekawostkę. A Wy co o tym sądzicie?


Źródło:
Wycinek z Głosu Wielkopolski- " Co myślał naprawdę Hitler o Polakach z roku 1947 


215 komentarzy:

 1. Pamiętam, był kiedyś taki cytat z Hitlera, którego sens był mniej więcej taki: nasza technika i polscy żołnierze i każda wojna wygrana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było o Czechach! I ich zdolnościach technologicznych (Tatra, Skoda, CZ, przemysł zbrojeniowy, lotnictwo..) Porsche skopiował czeskie rozwiązania techniczne, a firma Porsche wypłacała z tego tytułu po wojnie odszkodowania CSRS.

   Usuń
  2. hehehe, makowca też wymyślili.

   Usuń
  3. Nie o Czechach, tylko o Polakach!!!

   Usuń
  4. Gdyby to było o Czechach, to nimby Hitler tę wojnę zaczął, to już by ją przegrał. Czesi poddali swoją ojczyznę bez jednego wystrzału,Przyrównując czeskiego zołnierza do polskiego to dyshonor

   Usuń
  5. Przypomnę, że w samej Rumunii internowano 50 tys. polskich żołnierzy. Żołnierzy, którzy mając broń w rękach nie bronili ojczyzny.
   Warto uczyć się historii, żeby nie pleść podobnych banialuków o dyshonorze.

   Usuń
  6. bronili ale bronić a dać się bez sensu zabić to 2 różne rzeczy

   Usuń
  7. Jedynie Hitler oddał cześć Piłsudskiemu po jego śmierci, więc może być to prawdą......

   Usuń
  8. Po pierwsze - w Rumunii internowano nie 50 a 30 tys. żołnierzy. Po drugie - ok. 22 tys. do połowy 1940 r. uciekło z Rumunii, dołączając następnie do wojsk polskich we Francji. Na jesieni 1940 zmieniły się realia polityczne Rumunii, co utrudniło dalsze ucieczki.

   Usuń
  9. A co ty masz do czeskich żołnierzy, myślisz że wystarczy narysowana na papierze granica i w rtealu ludzie stają się inni? A kto załatwił Haydricha w Pradze? Polacy? mieliśmy takich namiestników w Polsce na pęczki i zginął tylko Kutschera. czescy żołnierze nie mieli okazji pokazać co potrafią i CZYM potrafią, bo politycy za nich zdecydowali. Czesi byli przed wojną pierwszym exporterem broni na świecie

   Usuń
  10. Hitler powiediial: podziwiam Polakow...za to ze nie daja sie zastraszyc...itd. a bylo to po zajeciu Czechoslowacji w Sudetach Czeskich. Padlo wtedy pytanie: ,, Czy to znaczy ze nie bedzie wojny z Polska''- Hitler przemilczal.

   Usuń
  11. Na pewno cenił Polaków bardziej niż cenili nas np. Anglicy, którzy o dewizjonie 303 w bitwie o Anglię zapominają.

   Usuń
  12. Co wy wiecie o zabijaniu

   Usuń
  13. W zasadzie do 39 roku Hitler nie miał planów ataku na Polskę.
   Co do Czechosłowacji, to ich w jej armii panowało bardzo słabe morale- byął to armia wielonarodowa i żołnierze nie chcieli umierać za Czechosłowację. Analogiczna sytuacja była w II WŚ w Jugosławii.

   Usuń
  14. Czesi nie mieli okazji?ale znalezli okazję ,kiedy Piłsudski walczył na Wisłą z Rosjanami ,??
   Czesi zagarneli w tym czasie za Olzie...jakoś nie ma ich w historii......a Śkoda!!!

   Usuń
  15. Mówisz Czesi załatwili Hayndricha, za to Polacy załatwili Kutscherę w Warszawie a na jego pogrzeb specialnie przyjechał Himmler gdyż Kutschera miał być przyszłym mężem córki Himmlera. Dodam że polowali na niego w całej okupowanej Europie i dopiero w Polsce go załatwili!

   Usuń
  16. Sprzeczacie się jakby pozytywne słowa Hitlera na temat Polaków miały być powodem do dumy. Nie ważne co gadał ten morderca ale co zrobił a z tego chyba nie wynika najmniejszy szacunek dla Polski.

   Usuń
  17. Odnosząc się do wypowiedzi pewnego "znawcy drugiej wojny światowej" z 16 listopada:
   Czesi byli doskonale przygotowani do oparcia niemieckiej inwazji. To rządy państw zachodnich zdecydowały się pozwolić na to Hitrerowi i dlatego nie doszło do żadnej walki.
   Natomiast odwołując się do kolejnej wypowiedzi z bodajże 6 grudnia, to zamach na "Obergruppenfuhrera SS" Reinharda Heidricha przeprowadzili specjalnie do tego przeszkoleni tzw. "Cichociemni" przezuceni z Anglii specjalnie w tym celu. Zamach w żadnym wypadku nie był inicjatywą rządu czeskiego. To anglicy chcieli się pozbyć Heidricha gdyż zbyt skutecznie eliminowal członków brytyjskiej siatki wywiadowczej. A w odwecie Niemcy zrównali z ziemią całą wieś łącznie z mieszkańcami

   Usuń
  18. Aa wybaczcie Kochani, nie "Heidricha" tylko "Heydricha" wiem że to nie ma różnicy ale ja lubię być dokładny jeżeli chodzi o moje hobby
   Poprawka samego siebie zawsze spoko

   Usuń
  19. tak dokladnie tez to slyszalem gdybym mial polskie wojsko podbil bym caly swiat

   Usuń
  20. Ja także taką opinie słyszałem od wujka mojego taty, który walczył w kampanii wrześniowej i stracił nogę nad Bzurą gdzie został znaleziony przez oddziały niemieckie, które jak on zawsze mówił uratowały mu życie mimo tego jak postępowali w okresie wojennym

   Usuń
  21. Nie mam pojecia gdzie to sie zapisalo bo w dziedzinie kompa jestem laikiem ale skreslilem pare slow 10 12 20145 czy to ktas przeczyta bo to odnosilo sie do przeczytanych waszych wypowiedzi i mojego zdana na te tematy pozdrawiam

   Usuń
  22. Czesi to zawsze byli tchórze i czyis poddani , a to hitlera a to najjasniejszego pana.to śmierdzące lenie co by najchetniej czas spędzali w pijalniach piwska tego pseudo dobrego.ta nacja nie powinna miec własnego państwa nie zasługuje na toziemie .powinny byc podzielona miedzy Polske i Węgry.protoplasci szwejkow i tyle.

   Usuń
  23. Gościu a co ci k...a Czesi przeszkadzają są bardziej pracowici od polaków to oni mają skodę a my co mamy to my nie zasługujemy na wolną Polskę i pajacu jeszcze trzeba by było ich przeprosić że z ruskimi wjechaliśmy czołgami kiedy próbowali wywalczyć sobie wolność właśnie nie dla takich matołów Polska nie zasługujesz na to żeby tu mieszkać(śmierdzieć czyli).

   Usuń
  24. weź im jeszcze poobciągaj w pijalni dupolizie jeden żałosny jesteś

   Usuń
  25. Muszę Was wszystkich rozczarować, ale cytat pochodzi od Winstona Churchilla i nic nie mówi o Polakach.... w orginale brzmi "If I had Canadian Soldiers, American technology and British officers I would rule the world." Jesli chodzi o Hitlera, to jedynie miał szacuek do Marszałka Piłsudskiego o po jego śmierci nawet mu wyprawił pogrzeb w Berlinie - to niestety jedny przejaw szaunku ze strony Hitlera do Polaków.

   Usuń
  26. Muszę Was wszystkich rozczarować, ale cytat pochodzi od Winstona Churchilla i nic nie mówi o Polakach.... w orginale brzmi "If I had Canadian Soldiers, American technology and British officers I would rule the world." Jesli chodzi o Hitlera, to jedynie miał szacuek do Marszałka Piłsudskiego o po jego śmierci nawet mu wyprawił pogrzeb w Berlinie - to niestety jedny przejaw szaunku ze strony Hitlera do Polaków.

   Usuń
  27. Tak, Czesi załatwili Hayndricha. Ale pytanie jacy? Otóż z Angli przyleciało dwóch czeskich komandosów i gościa stuknęli. Pytanie: dlaczego z Angli? Otóż w samych Czechach nie było komu. Zyli sobie jak u Pana Boga. 1/3 produkcji zbrojeniowej powstawała w Czechach. Tam praktycznie nie było ruchu oporu!

   Usuń
  28. Tak... plujcie na siebie o Czechów... Kretyni...

   Usuń
  29. Dajcie mi niemiecka technologie i polskich żołnierzy a podbije cały świat . tak brzmiały słowa Hitlera .

   Usuń
  30. przepraszam, Niemcy nigdy nie posiadali żadnej swojej technologii, to sa kłamstwa, nawet radia które budowały nie miały wzięcia, a pasma polskiego sprzetu przewyższały te zaawansowane japońskie, o czym wy ludzie mówicie??

   Usuń
  31. Ja się spotkałem z powiedzeniem - niemieccy oficerowie i polscy żołnierze ...
   Pozdrawiam

   Usuń
  32. co za brednie piszecie a to wszystko z opowiesci filmowych to fantazja. Czesi, Wegrzy,Hitler stracil wojne bo mial zdrajcow na okolo siebie . a to ze wypowiadal sie tak pochlebnie o polskiej zacieklosci to prawda ... prawda jest to ze hitler nie chcial atakowac polski. a jego zamiarem byla rosja i to od zawsze . i dlatego poslozyl sie ruskimi w mordowaniu polskiej inteligencji by mial otwarta droge na wschod.. ale polska miala polityka idiote albo idiotow co nie dalo mu wolnej reki i to sprowokowalo hitlera do wojny z polska

   Usuń
  33. to nie był jego cytat kretynie

   Usuń
 2. "Gdyby oddać Polakom naszą broń, byliby niepokonani" Tak brzmiał ten cytat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)

   Usuń
  2. "dajcie mi Niemiecką technologię i Polskich żołnierzy a wygram wszystkie bitwy"

   Usuń
  3. na 100% Adolf pierwszy by miał broń nuklearną gdyby współpracował z Polakami,a reszta świata by padła na kolana...

   Usuń
  4. Całkowicie się z Panią zgadzam :)

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Jeśli chodzi o broń nuklearną to z polakami by nic nie wskurał chyba że chodzi o matematykę polak o nazwisku Ulam pracował nad bombą atomową w Los Almos z pewnąściągnięcia osiągną by dużo więcej gdyby nie nienawidził Żydów wielu genialnych fizyków uciekło z Niemiec w strachu o swoje życie poniewarz byli właśnie Żydami.

   Usuń
  7. Jeśli chodzi o broń nuklearną to z polakami by nic nie wskurał chyba że chodzi o matematykę polak o nazwisku Ulam pracował nad bombą atomową w Los Almos z pewnąściągnięcia osiągną by dużo więcej gdyby nie nienawidził Żydów wielu genialnych fizyków uciekło z Niemiec w strachu o swoje życie poniewarz byli właśnie Żydami.

   Usuń
  8. Jeśli chodzi o broń nuklearną to z polakami by nic nie wskurał chyba że chodzi o matematykę polak o nazwisku Ulam pracował nad bombą atomową w Los Almos z pewnąściągnięcia osiągną by dużo więcej gdyby nie nienawidził Żydów wielu genialnych fizyków uciekło z Niemiec w strachu o swoje życie poniewarz byli właśnie Żydami.

   Usuń
  9. A te wypowiedzi Hitlera służyły mu raczej do motywowania niemieckich żołnierzy poprzez obrażanie ich porów ująć do polaków

   Usuń
  10. ma Pani sluszna racje tak wlasnie bylo, pozdeawiam serdeczniev:-)

   Usuń
  11. Oj.... Wierzcie dalej w takie bzdety, oczywiscie.... Polacy, mają to co innym krają brak, potrafią zginąć za ,,orła", ale to w sumie nigdy nei wiadomo,czy to patriotyzm... czy wrodzona głupota.
   Każdy kto czytał ,,Mein Kampf", wie jaką ,,miłością" darzył dyktator polaków... Albo ktoś kto interesował się kiedyś Adolfem, czy też oglądał jakiś film dokumentalny ;)

   Usuń
  12. Po co ta smarkateria zabiera głos nie mając pojęcia o hitlerowcach. Z Polakami Hitler nie przewidywał żadnych układów. Polak miał być niewolnikiem bez żadnych praw i jedynym celem jego tymczasowego życia było służenie narodowi niemieckiemu.edukacja ograniczona do zdolności podpisania się i podstaw rachunków. Palący zostali uznani jako pod ludzie. To co tutaj wypisujecie za bzdury przechodzi ludzkie pojęcie. Schlebiacie sobie sami. Bo jak Hitler mógł zachwycać się pod ludźmi???

   Usuń
  13. widzę u ciebie kompletny brak wiedzy na ten temat...Hitler od początku szanował Polaków i jego oferta sojuszu była najbardziej odpowiednia ze wszystkich jakie Polska otrzymała.Radze się trochę douczyć z tego tematu a potem się wypowiadać.

   Usuń
  14. polactwo nie wiedziałoby co zrobić z tą bronią po za tym niemieccy żołnierze byli dużo lepiej wyszkoleni

   Usuń
 3. Hitler także proponował dla polaków inwazję na sowietów tylko polska pseudo inteligencja jak zwykle myślała niewiadomo czym bo napewno nie głową i sie nie zgodziła .Co hitlera wk..wiło .Piłsudski powiedział że nie da sie wygrać walcząc na dwóch frontach. Wniosek polską rządzili imbecyle i tak zostało bo ci o których jest artykuł zawsze byli zdominowani przez idiotów,pół główków i innej maści skorwysynow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Anonimowy" a słyszałeś kiedyś słowo:,,honor" czy nauczyciele zapomnieli o nim wspomnieć? Polska nigdy nie prowadziła wojen zaborczych zawsze patrzeliśmy prosto w oczy wrogowi i do dzisiaj nie musimy się tego wstydzić! Zielony

   Usuń
  2. i tu masz rację, powinna cała Europa i inne kontynenty być wdzięczni za to . Nie wiem dlaczego tak Polak z Polakiem nie morze się dogadać ?

   Usuń
  3. Polska postąpiła tak jak mogła postąpić, nie mieliśmy innego wyjścia. Prędzej czy później sowieci odbiliby się od dna i zgnietli zarówno Niemcy jak i Polskę. Być może dziś język polski byłby językiem regionalnym bo Stalin w ramach rewanżu zrobiłby z nas kolejną republikę radziecką. Albo wysiedlił na sybir 3/4 społeczeństwa, co to dla niego. Poza tym weź pod uwagę, że mielibyśmy na sumieniu życie wielu niewinnych ludzi. Dobrze że Polska nie opowiedziała się po stronie zła. Kac moralny zawsze zostaje.

   Usuń
  4. Ale 6 lat później wpełzliśmy do strefy wpływów radzieckich - zła które wymordowało o wiele więcej niż naziści. A sowieci nigdy nie odbiliby się od dna, gdyby wojska nawet samej Rzeszy ich zaatakowały bez konieczności walki na dwóch frontach.

   Usuń
  5. Zgadzam się Polska powinna iść na alians z Niemcami. Ktoś napisał że honor, słuszna decyzja, odwaga tylko za jaką cenę te szczytne rację? Za cenę milionów żyć, zrujnowane państwo na 70 lat
   do dziś odczuwamy skutki tej katastrofy. Ktoś pisze też że jak byśmy teraz wyglądali, co by o nas myślano, pewnie nic spójrzcie na Wielką Brytanie, Francję, Węgry, Grecję, nawet Rosję, a po za tym jeżeli ktoś uważa opinie europy, świata za ważniejszą od śmierci milionów to chyba taka osoba nie powinna decydować za mój kraj.

   Usuń
  6. pięknie powiedziane panie Damianie!

   Usuń
  7. a czy dzisiaj ktos wypomina rumunom badz wegrom to ze byli w koalicji z hitlerem?ogarnijcie temat.prosty przyklad: nasz owczesny minister spraw zagranicznych beck, wolal sie zadowalac czerwonym dywanem,orkiestra i wielka pompa na jego czesc jak przylatywal do londynu,a nie konkretnymi deklaracjami ze strony anglikow(ktore nie padaly) w razie agresji hitlera.

   Usuń
  8. Matko, że ktokolwiek podejmuje w ogóle takie rachunki... Nikt przy zdrowych zmysłach nigdy w życiu nie powinien bratać się z Hitlerem. Nie wiem, jak można w ogóle coś takiego zakładać... Gdybyśmy weszli w układ z Rzeszą, założywszy, że wygralibyśmy wojnę (a to chyba chcemy zakładać), przyczynilibyśmy się do jednej z największych potworności w historii świata. I to na dużo większą skalę, bo i trwałoby to dużo dłużej... Naprawdę, wstydziłbym się za rozważanie w ogóle takiej opcji.

   Usuń
  9. Załóżmy że Rosja pokonana przez sojusz niemiecko polski i... Niemcy bez ostrzeżenia napadają na Polskę...Znowu lipa

   Usuń
  10. Całkowita bzdura. Pokonując Sowietów, bylibyśmy dużo silniejsi. Pomijacie również fakt, że do roku 38 Zachód obawiał się naszej decyzji w kwestii wojny, bowiem na świecie byliśmy postrzegani jako sojusznicy Niemiec. Gdyby żył Piłsudski na pewno do wojny przystąpili byśmy z Hitlerem.
   "Wy w wojnę beze mnie nie leźcie, wy ją beze mnie przegracie". Proste i prawdziwe.

   Usuń
  11. Do 15.33
   do sojuszu przystapilibysmy w 39 roku... Skąd pewność że w ogóle wydarzyłyby się te wszystkie potwornosci w postaci obozów? Może wszystko potoczyloby się inaczej? Tak, to znowu przytoczony kolejny argument z książki Pana Zychowicza.
   I jeszcze jedno, napisałeś rzeczywiście wstydzilbym się za rrozwiązanie w ogóle takiej opcji... A nie jest Ci wstyd za naszych dowódców którzy bratali się z wujkiem Stalinizm w 41? Czy ktoś osądza teraz Anglików za to że się niuchali że zbrodniarzem? Odpowiedź jest prosta...

   Usuń
  12. Walczyć można, ale czy można się potem spokojnie położyć spać że tyle milionów ludzi przez ciebie zostało zamordowanych???? Może powinieneś trochę poczytać co robili wychwalani przez ciebie hitlerowcy .

   Usuń
  13. "Matko, że ktokolwiek podejmuje w ogóle takie rachunki... " - tylko, że w 39 Hitler był zwyczajnym politykiem, który tych potworności się nie dopuścił. Przyjrzyj się Rumunii - Niemcy domagali się wydania runuńskich Żydów, a władze Rumunii (wtedy sojusznik osi) odmawiały. Przystępując do wojny z hitlerem paradoksalnie moglobyśmy uratować więcej niż 10% (tyle przetrwało z całej polskiej populacji) żydów.

   Usuń
  14. To o czym dyskutujecie nie jest takie proste, dywagacje: co by było gdyby - pozostawcie historykom. Jedno jest pewne: Marszałek obsesyjnie obawiał się bolszewików, a jego prorocze obawy zaczęły się spełniać niestety już od 1940 roku. Nasz wywiad był doskonale poinformowany o sytuacji politycznej za wschodnią granicą i jeszcze długo przed wybuchem wojny rząd polski wiedział skąd może przyjść niebezpieczeństwo. Pomimo szeroko rozwiniętej i dobrze dopracowanej propagandy radzieckiej ukazującej "nowy raj" wiele rządów Europy Zachodniej najzwyczajniej zaczęło się Jej bać. Można tu podkreślić, że obsesja Piłsudskiego miała daleko idące skutki - faktycznie były prowadzone tajne rozmowy z Niemcami w latach 30 - tych, w trakcie których planowano wspólne uderzenie. Nowe nadzieje Marszałka powstały na skutek nieudanych planów utworzenia bufora z państw: Białoruś, Ukraina i Litwa w 1920 roku. Z racji tego, iż Piłsudski obsesyjnie obawiał się Państwa Rad najazd na wschód odbył by się na pewno z naszym udziałem. Takiemu biegowi wydarzeń przeszkodziła jednak śmierć Piłsudskiego w 1935 roku. I nie wiem co by było gdyby, bo nawet Churchill w 1946 roku w rozmowie z Trumanem dawał wskazówki i prosił o zrzucenie bomby a. nad terytorium radzieckim - chyba też po niewczasie zrozumiał swój błąd.

   Usuń
  15. Ci imbecyle byli bardziej inteligentni i chcieli dla Polski zagarnąc o wiele więcej niż dzisiejsi pseudo politycy.Gdyby nie II WŚ i wymordowanie ich Polska na pewno miałaby o wiele więcej do powiedzenia na arenie międzynarodowej niż dzisiaj gdy nasi chłopcy robią za najemników na różnych misjach lub kupujemy coś za większą cenę niż inni,chwała bohaterom.

   Usuń
  16. Mam przypomnieć ze ZSRR i III Rzesza razem napadły Polskę. A nas sojusznicy Wielka Brytania Francja USA potem postawiły się po stronie Stalina żeby pokonać Hitlera. To oczywiste a nikt nie wspominał

   Usuń
  17. Panowie, bardzo proszę o zaprzestanie tych zidiociałych rozważań co by było gdyby... Faktem jest, że zarówno komunizm jak i nazizm były dwoma najbardziej zbrodniczymi systemami jakie człowiek w swojej historii stworzył. Polska przystępując do wojny po stronie Hitlera utraciłaby prawo samostanowienia na arenie międzynarodowej. Oznaczałoby to całkowite uzależnienie naszej polityki zagranicznej od polityki Niemiec.
   Co do sugestii, że gdyby Piłsudski żył, to zdecydowałby się na wojnę po stronie Hitlera... Czy słyszeliście o planach prewencyjnego uderzenia na Rzeszę? Te plany sam PIŁSUDSKI starał się wprowadzić w życie z Anglikami i Francuzami.

   Usuń
  18. wojna na dwuch frntach jest ciężka do wygrania ,pozatym Polske łączyły pakty między narodowe z anglią i francją

   Usuń
  19. Ja pierdole naszą piękną Polske niemcą by oddali Świnie nie Polacy do chlewu brudne knury.

   Usuń
  20. O tym mówi książka "Pakt Ribentrop Beck". Interesuję się historią alternatywną i faktycznie przed majem 1939 roku (wizyta Becka w Londynie i przyjęcie brytyjskich gwarancji) - III Rzesza mocno zabiegała o stosunki z Polską. Było to spowodowane względami czysto politycznymi. Niemcom chodziło o przede wszystkim o Francję. Rewanż za narzucone warunki pokojowe po I wojnie światowej. Tej ekspansji na Zachód obawiali się właśnie alianci - szczególnie Francja. Z kolei Wielka Brytania widziała zagrożenie ze strony Rosji Sowieckiej. Oba te państwa były w stanie poświęcić Polskę w imię swoich celów. I to uczyniły. Zresztą panowało przekonanie u aliantów, że Polska ułoży się z III Rzeszą. Zauważcie Państwo, że rozmowy na osi Berlin - Moskwa i ich pakt rozbioru Polski miały miejsce od maja do sierpnia 1939 roku. Skąd nagły zwrot Berlina w kierunku Moskwy.

   Usuń
  21. Polacy nigdy nie prowadzili wojen zaborczych? ;>
   oj, mylisz się :)
   bywały i takie, ale nie było ich wiele. Niby dlaczego Litwini nas nie lubią? :p okres 20-lecia między wojennego, powstanie w Wilnie, zaangażowane przez Józefa Piłsudskiego i polonizacja Litwinów. Równie dobrze można by mówić o zajęciu Czech przez Polaków za czasów Chrobrego ;)

   Usuń
  22. Człowieku małej wiedzy. Piłsudski wszedł do Wilna, aby uratować Litwinów przed Rosją. Ono tego nie docenili, fakt, ale nie znaczy, że ich najechaliśmy. Potem oddaliśmy Wilno i co? Rosjanie zniszczyli to miasto, ale tego im Litwini nie pamiętają, tylko czepiają się Polaków. Nie warto czasami pomagać za dużo.

   Usuń
 4. to miało dowodzić chęci współpracy Niemców z Polakami i tego, że niektórzy Polacy taką współpracę podjęli, których, członków AK, NSZ itp "sprawiedliwa" władza właśnie eliminowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie zgodzę się to byśmy byli "HONOROWI" - wojna to inny stan w którym nie ma żadnych regulacji. Może powinniśmy właśnie prowadzić jakąś wojnę zaborczą (jak w XVII w). to może dziś byśmy nie byli popychadłem europy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało jest osób z którymi się nie zgadzam mamy jednak tendencje do tego żeby wykpiwać i pomniejszać nasze osiągnięcia. Prawda jest taka, ze nie dorastamy do pięt naszym przodkom niezależnie od tego jakie błędy popełnili. Jakim jesteśmy dziś narodem? Gdzie się podział poza nielicznymi honor i patriotyzm? Jesteśmy krajem skolonizowanym za nie długo nie będzie w nim nic polskiego poza ludnością polskojęzyczną. "Naród który nie zna swojej historii przestaje być narodem" czy to przypadek, że w szkołach nie uczą historii Polski? Nie to celowy zamysł.

   Usuń
  2. Pamiętaj, że w XVII wieku wojna "zaborcza" nie równa była wojnie, do której mielibyśmy przystąpić ramię w ramię z Niemcami - masowe eksterminacje na tle narodowościowym i religijnym, zbrodnie na ludności cywilnej, itede, itepe. Bardzo się cieszę, że Polskę - pomimo tego, jak bardzo nasz kraj ucierpiał w czasie II WŚ i po niej - ominęły takie "przyjemności" jako wykonawcę.

   Usuń
 6. jak jestes popychadlem to wyjedz.. jak komus sie nie podoba niech tez wyjedzie ;-) MILOSC HONOR POLSKA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaka poska ezrobocie i nedza a debilu u wladzy to jest dno

   Usuń
  2. Niestety Polska jest popychadłem europy inie tylko jako, jedyny kraj unii europejskiej mamy wizy do stanów. Mamy wszystkie duże sieci handlowe europy, czy w Niemczech są jakieś obce sieci? napychamy obcym bankom kieszenie płacąc odsetki od kredytów mieszkaniowych na 30 lat. niestety nie jesteśmy narodem "Zdobywców" umiemy tylko rozpamiętywać "jakie to nasze bohaterskie zrywy" zakończyły się klęską i rzezią inteligencji Polskiej. Stany ziednoczone z klęski w wietnamie umiały zrobić swój triumf, i każdy film jak się ogląda o wietnamie to dzielni i waleczni amerykanie wygrywają. A u nas oglądam bitwę warszawską i zastanawiam się gdzie ta wygrana?

   Usuń
  3. Oczywiście Duńskie NETTO :)

   Usuń
  4. przeczytalem wiekszosc i ta wypowiedz jest trafiona w 10
   kolego startuj na premiera

   Usuń
  5. oglądasz głupie filmy o Wietnamie. Porwij się na mądrzejsze

   Usuń
  6. Bzdura, wiz do USA potrzebują również obywatele innych krajów Unii, konkretnie Bułgarii, Cypru, Rumunii i Chorwacji.

   Usuń
  7. Irlandia tez ma wizy do US.

   Usuń
 7. Nienawiść Hitlera do Polaków to mit, wyniesiony z sowieckiej propagandy. Oczywiście my mamy powody aby go nienawidzieć, ale z punktu widzenia Hitlera to wyglądało inaczej. Zdobycie Polski do spółki z Sowietami było mu potrzebne do osiągnięcia celów strategicznych i jak mu się wydawało, umocnienia sojuszu ze Stalinem. Dziś wiemy jak bardzo się mylił. Ale autor artykułu pisze że trudno w to uwierzyć powołując się na Mein Kampf. Zastanawiam się czy autor w ogóle to czytał, bo ja owszem. O Polakach nie ma tam ani słowa. Większość książki poświęcona jest wewnętrznym sprawom niemieckim i jeśli przebija tam nienawiść do dwóch wrogów : zewnętrznego i wewnętrznego. Zewnętrznym wrogiem Niemiec wg Mein Kampf jest F r a n c j a i niesprawiedliwe ustalenia traktatu wersalskiego a wewnętrznym - Żydzi - którzy pełnią w Niemczech główną siłę napędową socjaldemokracji i komunistów. Stąd w ogóle bierze się antysemityzm nazistów, którzy w Żydach upatrują pasożyta na ciele innych narodów i stworzyli komunizm aby nad nimi panować.

  Z szacunkiem Hitler wyraża się również o Brytyjczykach i ich niezwykłej umiejętności wygrywania wojen cudzymi rękami oraz brytyjskiej propagandzie. O Polakach nic tam nie ma, a tym bardziej o nienawiści do nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sojusz ze Stalinem był tymczasowy. I Stalin i Hitler prędzej czy później planowali rozprawę między sobą. Stalin myślał że będzie to później.

   Usuń
  2. Mówisz z sensem. Warte uściślenia jest jednak, że napad na Polskę był mu potrzebny dopiero w 39, do tego czasu silnie zabiegał o sojusz z Polską. Jednak w momencie kiedy polska przyjełą (czcze) zapewnienia Anglii i Francji o wsparciu - wiedział, że nie może zaatakować Francji, bo my nie będziemy bezczynnie siedzieć wtedy w naszych granicach (co Francuzom nie przyszło z większym trudem).

   Tak jak mówisz - Hitler chciał przede wszystkim zniszczyć Francję i Anglię, żeby potem móc się odwrócić na wschód (sławne Lebenslauf, którego nie szukał na zachodzie). Jednak można podejrzewać, że chodziło mu o związek Sowiecki, nie o Polskę.

   Usuń
  3. racja, dzięki

   Usuń
  4. Oj baranki boże, "nienawiść Hitlera do Polaków to mit", ręce opadają. Cytat z waszego ulubionego adolfa (cytat z wypowiedzi z 2 października 1940 roku):
   "Polacy w całkowitym przeciwieństwie do naszych niemieckich robotników, są jakby umyślnie zrodzeni do ciężkiej pracy. Niemieckim robotnikom musimy dać każdą możliwość dalszego rozwoju; co do Polaków, to dla nich nie ma mowy o żadnej poprawie. Przeciwnie: stopa życiowa w Polsce musi być utrzymana na możliwie najniższym poziomie i nie można pozwolić na jej podniesienie... (...) Polacy będą mieli tylko jednego pana - Niemców. Dwaj panowie obok siebie nie mogą i nie powinni istnieć. Dlatego wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji należy zgładzić. To również brzmi okrutnie, ale takie jest prawo życia. Polacy też na tym skorzystają, bo będziemy dbali o ich zdrowie i przypilnujemy, aby nie pomarli z głodu ale nigdy nie wolno im wznieść się o szczebel wyżej, bo wtedy staną się anarchistami i komunistami. Byłoby dla nich właściwe, gdyby pozostali rzymskimi katolikami: polscy księża będą dostawali od nas żywność, a za to skierują swoje baranki na forytowaną przez nas ścieżkę... Jeśli któryś ksiądz będzie postępował inaczej, rozprawimy się z nim krótko. Zadaniem księdza będzie utrzymywać Polaków w głupocie, pokorze i tępocie. To leży całkowicie w naszym interesie. Jeżeli Polacy podniosą się na wyższy stopień rozwoju, przestaną być siłą roboczą, której potrzebujemy... Najlichszy niemiecki robotnik i najlichszy niemiecki rolnik muszą zawsze ekonomicznie stać o dziesięć procent wyżej od każdego Polaka. "

   Usuń
  5. Jak słusznie podałeś to był już rok 1940 i na scenie geopolitycznej zaszły już olbrzymie zmiany. I nie ulubionego adolfa, tylko tak samo zwyrodniałego skurwysyna jak kolejni oprawcy Polski. Kwestia że w tym szaleństwie była metoda. Póki syfilis nie wyżarł mu mózgu i obłęd nie pochłonął bez reszty, to postrzegał całkiem miarę logicznie sytuację w Europie - uknuł plan który był bliski powodzenia. Polska zaś zapłaciła największą cenę za przeciwstawienie się praktycznie wszystkim siłom zła. Jedyne co nam zostaje to pamięć o tragicznych bohaterach i czyste sumienie narodu.
   To co Hitler wygłosił w zacytowanej przez Ciebie przemowie kultywują teraz w Polsce syjoniści i dzieci UBeków - widać jaki kat, taka ofiara...
   Logiczne zatem że dostrzegamy te same problemy i analogie co Hitler. Nie obawiaj się jednak - imperialistyczny duch Polaków został już dawno wytępiony, a pasożyty i złodzieje jeszcze długo będą mogli żerować na polskiej ziemi spokojnie - no chyba że się między sobą pozabijają.

   Usuń
  6. ciekawe wypowiedzi sam jestem milosnikiem ciekawostek z II wojny mam na temat czasem inne zdanie. Czasem w waszych wypowiedziach brak jest tolerancji dla opini innej osoby ze wzglebu na inne ZDANIE NA TEMAT DANEJ KWESTI prosze nie badzmy politykami i przedstawny swoje racje swoja wiedze oraz wlasne przemyslenia spokojnie bez emocji wymienmy sie wiedza i uszanujmy inne zdanie i przemyslmy to na spokojnie moze ktos ma dostep do jakis autoretetu odnosnie tej nieszczesnej wojny moze inny zna inno osobe ktora jest dla niego auterytetem chodzi mi o osby ktore zajmuja sie tym zawodowo np wykladowcy na uczelniach prosze niech z tak ciekawego tematu nie bedzie po jakims czasie smietnik specyficzn dla nas czyli tylkjo ja mam racje a inni opowiadaja banialuki i sa dlamnie mniej niz ZERO przekazywanie sobie wiedzy oraz wlasnego zdania na ten temat czyni nas wielkimi a jeszcze wiekszym staje sie czlowiek ktory potrafi wysluchac innej osoby i obiektywnie ocenic zdanie innej osoby i czasem przynac sie do wlasnego bledu z powodu innej interprektacji dlatego prosze o odrobine szacunku dla innych a zrazem dla samego siebie pozdrawiam

   Usuń
 8. Milosc honor polska...az zal tego czytac. szkoda ze polscy politycy widza to inaczej bo to wlasnie przez nich i ich te niby rzadzenie wielki procent mlodych specjalistow wyjechala w poszukiwania lepszego zycia rowiez i ja i na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie wrocic do tego syfu. to o to nasi dziadkowie walczyli? o zycie od pierwszego do pierwszego? o nasz zajebisty fiskus ktory nie jednemu spie..olil zycie? o ZUS ktory jak pijawka wyssa wiekszosc czesc "zapomogi" ktora niektorzy zwa wyplata? od kilku lat mieszkam w niemczech i to co do tej pory tu osiagnelem nie ma wogole porownania z tym co osiagnelem przez te cale lata mojej mlodosci w polsce. z roku na rok nie widzialem tam przyszlosci na lepsze zycie moje i mojej rodziny. wiec mi ku..wa nie pieprz o honorze bo tym dzieci nie nakarmie. czasami patrzac na to wszystko zastanawiam sie kto tak naprawde wygral ta wojne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ....bardzo sensownie napisane....jestem tego samego zdania,
   w tym porąbanym kraju nie ma normalnego życia...niestety.

   Usuń
  2. dokladnie!

   Usuń
  3. i ja wyjechalam... smutna ta Nasza Polska dzisiaj...

   Usuń
  4. Jestem w podobnej sytuacji...trzeba było uciec z granicę żeby otworzyć dzieciakom lepsze opcje na przyszłość. Jednego jednak nie potwierdzam - polski syf syfem ale miejsce z którego pochodzę jest pełne fajnych dobrych osób....Polaków...uważam mimo wszystko, że jesteśmy najfajniejszymi ludźmi na świecie, a poznałem już różne nacje....dlaczego nam się nie wiedzie w naszym kraju?....chyba dopiero nasze dzieci pokażą jak można kierować mądrze....w żyłach naszego pokolenia(ca78) jeszcze płynie nieco kompleksów i paskudnych przywar ale będzie jeszcze dobrze!!! Z wielką przyjemnością wrócę kiedyś do domu...Polski

   Usuń
  5. Uwielbiam Cię za Twoja wypowiedź..tez wyjechałam i nie umiem się odnaleźć za granica ..mimo wszystko-pozdrawiam :)

   Usuń
  6. wyjeżdżajcie i mnóżcie się jak karaluchy :) ludzi bez honoru nam tu nie potrzeba - nawet lepiej - odpady nie dające sobie rady wyjechały żebrać o socjal razem z cyganami i islamistami :)

   Usuń
  7. Gdyby nie "Ci Dziadkowie" (trafniejszym określeniem jest Przodkowie), to dzisiaj nie miałbyś czego szukać w tych "twoich" Niemczech! Jakby nie waleczność polskich bohaterów, to nie miałbyś "problemu" posiadania rodziny jak i jej utrzymania, bo bardzo możliwe, że nikogo z Twojej rodziny nie było by dzisiaj na świecie łącznie z Tobą! To jest Twoje podziękowanie jak i docenieni Ich Honoru, że masz Rodzinę oraz możliwość pracowania na jej utrzymanie nawet poza granicami kraju? Jeśli tak to gratuluje, bo rozumiem, że d....e się poprzewracało.

   Usuń
  8. Gdyby nie krótkowzroczność Becka to nie byłoby takiego problemu... a honor? czy ktoś z tego rozliczył Włochów, Bułgarów, Rumunów, Chorwatów, Finów, Japończyków, Węgrów czy Słowaków? Nie... Nie mówiąc już o "honorowych" Sowietach czy Amerykanach, Anglikach i Francuzach. Pic na wodę, fotomontarz, zwykłe gierki polityczne na dużą skalę a Polskę jak jebali tak jebią i dzisiaj...

   Usuń
  9. Włochy Mussoliniego rozliczyły bez niczyjej pomocy, a Japonię USA rozliczyło na niesłychaną do tej pory skalę w dwa piękne, sierpniowe poranki.

   Usuń
  10. Wlasnie tu siedzi kilku takich ''Kocham Polske'', i krytykuje ludzi ktorzy wyjechali, mam taka propozycje prosze wziac swoja gleboko zakorzniona nienawisc i wsadzic sobie ja prosto w d... bo i tak nic madrego nie piszecie. Proponuje takze aby panstwo nie wypowiadali sie o wartosciach skoro jak widac na pierwszy rzut oka, sami ich nie reprezentujecie.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  11. Zgadzam sie w 100 %-------tylko co z tego ? kiedys niezadowolenie olazywano jawnym buntem a dzis????????-----UCIECZKA

   Usuń
  12. Co zrobili Belgowie jak chcieli im wiek emerytalny podniesc???? Wyszlu na ulice i glosno sie sprzeciwili...a My? Wielkie G, bo tylko na forach mordami glosno szczekac potraficie...honorem nikt dzieci nie nakarmi, milosc do kraju jeszczr nikomu kredytu nie splacila...ludzie, jaky w Polsce byly warunki do zycia...nigdy bym jie wyjechala...ale tu sie nie da zyc. I mam gleboko gdzies co sadza o mnie takie polmozgi w stylu bog honor ojczyzna...walczcie za fotel tuska i za jego pensje 105 tysiecy miesiecznie, a ja swoim dzieciom lepszy byt bede dalej zapewniac.

   Usuń
  13. OK zapewniaj byt dzieciom, ale się nie przechwalaj - pieniąc się przy tym z pogardy - bo uciułana u obcego pana kasa powodem do dumy i wywyższania się specjalnie nie jest. Szacunek należy się tym którzy jeszcze nie odpuścili i walczą o godny byt, bez kantowania i żerowania na innych, TUTAJ, w POLSCE. Jest ciężej, ale się da, więc morda i trochę szacunku, bo sama wybrałaś łatwiznę.

   Usuń
 9. Takie rewelacje kojarzą mi się z hasłami typu "Jestem dumny że jestem Polakiem", "Polacy naród wybrany" i w ogole że to sam Adolf Hitler wypowiedział te słowa . Nie zapomnijmy że ten sam gość, chciał spalic w piecach 90 procent społeczeństwa, zostawiając garstkę zmienioną w niewolników w kopalniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie społeczeństwa, tylko Żydów.

   Usuń
  2. Głupoty piszesz. Najpierw przeczytaj wspomnienia więźniów KL, a później dyskutuj.

   Usuń
 10. Niemozliwe. Meszanie genetyczne. Krew Słowian jest inna , są to struktury energogentyczne odmienne od innych narodów. w których sa inne istoty. Dlatego po mieszaniu sie nastepuje podzieleie , pomniejszenie energi danego organizmu powstaje hybryda bez ducha duszy sumieia, tym bardziej ze nieltore narody wcale nie posiadaja ducha duszy i sumienia , dlatego dzis multikulti jest proba miesanie genetycznego , w celu w jakis sposbo przejcia duszy . Dlatego w dawnych czasach jak poczytacie starozytne ksiego wojny i ataki na krainy Słowian nie dotyczyly złota czy dobr materialnych ,a białych słowiańskich kobiet. Cudzoziemcy wierzyli , ze pojmanie słoiwanskiej kobiety, zgwałcenie jej i zaplodnienie podniesie ich poziom rozwoju , moc , lub otworzy wrota to wcielanie sie dusz innego swiata na ziemie . Bowiem slowianske kobiety przekazuje geny po linii mezczyzny . U zydwo np kobieta przekazuje geny po linni zenskiej. Dlatego zostaly posylane njako nalonice do krolow w celu przjecia wladzy przez ich ptomkow, ktorzy juz nie byli Słowianami , w ten sposb przejmowali wladze na krajami i innymi strefami spoleczenstwa , zaczynajac pasozytnictwo. Rodacy czas sie obudzic .
  niby czemu kaza wam myslec i uwazac , ze nacjionalim, patriotyzm, czystosc narodowa genow jest zla ....a no po to zeby bez walki nas niszczyc , a zdobywaac dla siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Między innymi dlatego, że wypisujecie takie pseudonaukowe bzdury. Jestem przeciwnikiem multi-kulti i patriotą, żeby nie było, iż oceniam nieobiektywnie, ale "po mieszaniu sie nastepuje podzieleie , pomniejszenie energi danego organizmu powstaje hybryda bez ducha duszy sumieia, tym bardziej ze nieltore narody wcale nie posiadaja ducha duszy i sumienia" to jedna z najdurniejszych teorii z jakimi się kiedykolwiek spotkałem, a za młodu chodziłem do kościoła. Oczywiście, geny są bardzo istotne, pewne ich kombinacje mogą skutkować upośledzeniem, ale "brak duszy"? Serio? Swoją drogą, spójrz prawdzie w oczy - czystokrwistych jakiejkolwiek rasy nie ma już od stuleci. Tak bronisz Słowiańskiej krwi, a sam bez najmniejszych wątpliwości masz mieszane geny. Germańskie, mongolskie, żydowskie, cygańskie. Jesteś takim samym kundlem jak ci, których atakujesz.

   Usuń
  2. Cle...toc to aberracja :D

   Usuń
  3. O fuck...kto ci taki bajzel w glowie zrobil? Zaprzeszasz sam sobie...hybrydy, geny , dusza, sumienie? Przeciez to belkot jakis jest jak z broszurki. Nie masz pojecia o genetyce, brak wiedzy z zakresu teologii...sle kucharzem moze jestes dobrym bo spagetti ci z tego wyszlo zacne...Chryste ci za pacan.

   Usuń
 11. O tym, że Hitler darzył Polaków jak i Polskę szacunkiem może świadczyć następujący fakt:
  "W Niemczech wiadomość o śmierci Marszałka Piłsudskiego, która dotarła do Berlina jeszcze przed północą 12 maja 1935, wywarła wielkie wrażenie. Do polskiej ambasady zaczęły napływać kondolencje od władz niemieckich. Informacje na pierwszych stronach podały gazety (m.in Völkischer Beobachter w którym napisano m.in: „Nowe Niemcy Pochylą swe flagi i sztandary przed trumną tego wielkiego męża stanu, który pierwszy miał odwagę otwartego i pełnego zaufania porozumienia z narodowo-socjalistyczną Rzeszą”). Niemieckie Biuro informacyjne podało, iż wiadomość ta do głębi poruszyła niemieckie społeczeństwo które czuje się szczególnie bliskie polskiemu społeczeństwu zwłaszcza, że samo straciło w 1934 swojego przywódcę - marszałka Hindenburga, Prezydenta Rzeszy[11].

  Po śmierci Marszałka Piłsudskiego Kanclerz Adolf Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową i wysłał telegram z kondolencjami do prezydenta i rządu RP. Pisał w nim: „Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty, który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom, ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy.” Do żony Piłsudskiego, Aleksandry Piłsudskiej, Hitler napisał: „Smutna wiadomość o zgonie Pani małżonka, jego ekscelencji Marszałka Piłsudskiego, dotknęła mnie bardzo boleśnie. Wielce szanowna, czcigodna Pani oraz Jej Rodzina zechce przyjąć wyrazy mojego głębokiego współczucia. Postać Zmarłego zachowam w swojej wdzięcznej pamięci.”

  Hitler uczestniczył również we mszy świętej na cześć Marszałka, jaką odprawiono 18 maja 1935 r. w Katedrze św. Jadwigi w Berlinie przy symbolicznej trumnie Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele III Rzeszy m.in. Joseph Goebbels, Konstantin von Neurath oraz wysocy przedstawiciele NSDAP i Wehrmachtu, a także nuncjusz apostolski w Niemczech Cesare Orsenigo. Po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.

  Po zdobyciu przez wojska niemieckie Krakowa 6 września 1939 r., na rozkaz Hitlera niemiecki dowódca gen. Werner Kienitz udał się na Wawel i złożył wieniec u grobu marszałka Piłsudskiego w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów[12]; zaś przed kryptą została wystawiona niemiecka warta honorowa."

  Oprócz tego proponuje zapoznać się z treścią paktu Ribbentrop-Beck.

  Źródło: Wikipedia

  OdpowiedzUsuń
 12. Hitler proponował Polsce uderzenie na ZSRR...tylko nasi politycy myśleli, że jakoś to będzie...co nas obchodził ten nieszczęsny ZSRR, trzeba było go rozbić...w takim wypadku nie byłoby wojny 1939, powstania Auschwitz...itd...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz możemy jedynie gdybać, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to co napisałeś mogło by mieć miejsce.

   Usuń
 13. Po wspolnym pokonaniu sowietow, Hitler by grzecznie poprosil o korytarz do niemieckich nowych koloni.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak czytam te wasze komentarze i nie wiem o czym większość z Was myśli. Hitler był wodzem - ludobójcą. Niemcy gdyby musiały to podpisałyby pakt z Nigerią, Grenlandią i Marsjanami. To co roiło się w głowie Adolfa to jedno, a życie i taktyka wojenna to drugie... Czy Adolf Hitler miał uznanie dla Polaków? Hitler nie miał uznania nawet dla najbliższych współpracowników. Był przykładem wodza. Ale także jak każdy tego rodzaju wódz był przykładem paranoika, psychopaty i socjopaty. Ale może w pewnym momencie na swój sposób szanował i Polaków. Ja dziękuję za taki szacunek... Zbrodniarz wojenny jakich wielu. Człowiek o niespełnionych ambicjach, który chciał wielkiej Rzeszy. Wielkiej Rzeszy Adolfa Hitlera, gdzie Rzesza to Hitler. A co do Polski z tamtych lat. Polska zachowała się jak państwo suwerenne szanujące swoją wolność. Polska tamtych lat to także piątą armia na świecie. Niemiecka pierwsza i wyprzedzająca nas o jakieś 30- 40 lat swoim stanem uzbrojenia. Polska tamtych lat to kraj młody, dumny i pewny siebie. Kraj który wolał przelać swoją krew jak zostać satelitą Niemiec. Jak mogło by wyglądać nasze orbitowanie do okoła Niemiec? Przypomnijcie sobie lata 1945-1989 i czady PRL służalczo podległe ZSRR... Z perspektywy czasu stwierdzić można chyba z całą stanowczością, że gdyby ówczesne polskie władze na czele z Bekiem przyjęły ultimatum nazistów, na sto procent bie zginęłoby tylu naszych dziadów i ojców. Moi zdaniem decyzja była dobra, ale ( no właśnie ale)... Polska nie była gotowa do wojny z taką potęgą, Polska była zbyt pewna siebie, a pewność ta nie była oparta na faktach mających odbicie w rzeczywistości. Polska była dosyć słaba i ekonomicznie i militarnie...

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdanie Hitlera o Polakach wcale nie jest tak zaskakujące jak się autorowi wydaje. Było dokładnie takie przed wojną.

  Zaskakująca jest tylko data - musiał uznać, że politycy są jedynie wyjątkiem skoro postanowiliśmy odrzucić jego awanse i w zamian przyjąć pierwsze uderzenie najpotężniejszej machiny wojennej na świecie.

  Nawet jeśli jesteśmy tak inteligentni jak Hitler pisał - to szastanie krwią naszych współobywateli świadczy chyba o jakimś upośledzeniu...

  OdpowiedzUsuń
 16. Badzmy dumni ze swojej historii, nie podcinajmy sobie skrzydel, nie rzucajmy kłòd pod nogi. Polska jest wspanialym krajem z historia ktora trzeba przekazywac caly czas bo na swiecie duzo ludzi nie ma pojecia ile zawdzieczaja naszym przodkom. Dzialajmy jako narod jako jednosc, a nie jedwn przeciwko drugiemu i specjalnie na zlosc. Pokoj i milosc z Wam rodacy ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. samochód porsche został wykonany na wzór POLSKIEJ SYRENY która jako jedyna miała rozstaw osi taki jaki jest w 911 plus światła okrągłe przednie. SPORT SYRENA TO POCZĄTEK PORSCHE - I TAKA TO HISTORIA

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajnie poczytac Panstwa komentarze;
  Dumne, patriotyczne, niektore basniowe ale nikt nie porusza prawdziwego podloza tych wydazen tej histori i nawet powojennej.
  W kontekscie historycznym n'a poczatku xx wieku mamy;
  GB i Francja 2 mocarstwa w Europie, bardzo bogate przez ici kolonie, dyktujace rewolucje premyslowa calme swiatu.
  USA w szybkim rozwoju gospodarczym ale nie wojskowym; To nie USA dzisiejsze.
  Niemcy panstwo ktore jest w systemie federalnym ale bardziej podobne do dzisiejsze EU, z malym detalem, w tym czasie jeszcze nie wyszli z XIX w, economicznie byli "zacofani".
  Polska mode panstwo ktore odzyskalo niepodleglosc w 1918 po 1 wojnie, rozwijalo sie ekonomicznie dobrze poniewaz nasz ZL byl wymienialny na zloto; a bylo tylko 5 panstw n'a swiecie w "étalon d'or".
  W przypadku Polski mialo To miejsce Dzieki duzej ilosci bogatych zydow i manier pracy nabytych podcast zaborem pruskim i austryjackim;
  Inni Francja, GB; ukradli To innym.
  USA wykopalo w ziemi.
  1929-ten système pada i najgorzej wychodza Niemcy; umieraja z glodu; w tymch czasach jest u nich cien nadziei - Hitler, ktore do 1936 doprowadza Niemcy do bankructwa, onirique nie maja innego wyjscia jak wywolac wojne, sans 1 na 2 ze jak ja wygraja to bedzie n'a zero.
  W ZSRR jest jeszcze gorzej, po epoce carow, Lenina i jak zawsze wielkiej biedzie i ciemnocie, kasa jest u zydow à do 1943/44 Staline nie wiem po ktore stronie stanac.
  Dopiero wejcie USA do wojny i desant w Normandi przewaza szale i jest decyzja "wspolpracy" przeciw Niemcom.
  Najwiekszym zwyciesca 2 wojny sa USA ktorzy staja sie gendarmem swiata;
  Po okresie 1943/46 ich PKB jest ponmozony przez 14 /z pamieci/wyzwolone kraje placa ten dlug do dzisiaj/ Francja, GB, Italie, Belgia, Holandia itp.
  w wiekszosci tych przypadkow przewija sie jeden element lub dwa; kasa i zydzi.
  Przed 1939 wé Wszystkiego krajach europy przedstawiaja 30% populacji i posiadaja srednio 50-90% bogactwa tych panstw.
  Wniosek prosze sobie wycagnoc samemu.
  USA przyczynia sie po wojnie do stworzenia Izraela, Gestapo do stworzenia pierszym form teroryzmu w Palestinien.
  W tym wszystkim Polska ma 20 lat "normalnego" funkcjonowania;
  Po wojnie nasze losy sa skazane z gory;
  Co bylo bylo gdyby. .......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim jakiś skurczybyk skomentuje Pana wypowiedź "co za bzdury!" chcę dołożyć 3 grosze pochwały.
   Przykład jak ważne jest by widzieć historię całościowo. Z lekcji się tyle nie dowiedziałam co z tych komentarzy (oczywiście tych wartościowych). I nie. Nie jestem nieukiem.

   Usuń
  2. wniosek jest taki... za dużo coś pan się rozpisujesz o ten geszeft ze złotem, PKB i procentami.... a za mało poprawnej pisowni polskiej...wniosek nasunął się sam....

   Usuń
  3. Wniosek taki się nasuwa, że gość jest pochodzenia francuskiego, tudzież Polakiem mieszkającym od bardzo dawna we Francji. Jeśli nasunął Ci się inny, to... cóż, dobrego Nowego Roku życzę.

   Usuń
  4. W końcu jakiś rozsądny głos który w telegraficznym skrócie przedstawia sytaucję i motywy.

   Usuń
 19. Jeszcze raz wracam do konkluzji, uwazam ze nie jest wyczerpujaca w tym temacie;
  Co do Hitlera jezli te wzmianki mozna przyjac jako prawdziwe, uwazam ze w korespondencji prywatnej robil swoj rachunek sumienia juz Jako wielki przegrany.
  Jezeli widzi w Polakach To co mu braklo w jego planach-dzieki za komplement.
  Druga sprawa -"kasa"- przedstawiac zydow, ponierow biznesu jako socjalistow i komunistow troche mi nie pasuje; jak nie pasowalo nikomu, nawet Stalinowi.

  OdpowiedzUsuń
 20. Należy również pamiętać, że to Polska jako pierwsza dostała propozycję od Hitlera na sojusz w celu napaści na naszych wschodnich sąsiadów
  Poza tym, Hitler napadając na Polskę wcale nie musiał nas nie doceniać
  " co Hitler myślał o Polakach z roku 1947" ? - źródło
  myślę, że nie myślał nic bo jak podają inne źródła - już nie żył ;-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mieszkam we Wloszech i tak sie zastanawiam nad niektorymi wypowiedziami tutaj. Polak polaka tu nie widzi, wywyszsza sie. To nieprawdopodobne ale prawdziwe. Ja spotkalam tu wielu polakow i za kazdym razem polak do polaka nie chce sie przyznac. Dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak we wszystkich krajach jakie odwiedziłam. Jedynymi osobami które tego nie robią (lub nie aż tak bardzo) to świeżoprzyjezdni albo już urodzeni za granicą z polską mieszanką.
   Za granicą Polacy są zazdrośni i patrzą z dala na siebie "O, Polaczek ... wyjechał za kasą po zapomogę."
   Potwornie smutne. Jedyne co robić, to jak już wyjedziesz to swojego podejścia nie zmieniać. Kochasz Polskę? Kochaj. Kochasz Polaków? Kochaj. Oni tam już Ciebie nie będą kochali, a w internecie wiele się nasłuchasz, ale sam swoją jednostką i zachowaniem będziesz zmieniał ten stereotyp - to napotkani Polacy może też go zmienią.
   Aha.. no i zagraniczni - dla nich fenomen takiej naszej przemiany jest zaskakujący i totalnie niezrozumiały.

   Usuń
 22. Hitler mógł tak myśleć. Należy zauważyć, że dał nam propozycje sojuszu. My jednak chcielismy zawrzeć go z Anglią i Francją. Czy wyszło nam to na dobre ? Odpowiedz jest prosta , ale ja nie mam zamiaru jej kwestionowac, bo tak zdecydowaliśmy i trzeba to uszanować.
  Wracając do tego co powiedział Hitler. .. nie możemy być pewni że to zrobił. Każdy interpretuje to na swój sposób. Gdyby się tak zastanowic to mógł tak mówić ze względu na naszą walecznosc, odwagę i honor, ale skoro mmiał taki szcunek do Polaków to dlaczego nas torturowal ? Dlaczego tylu Polaków zginęło z nazistowskich rąk ? Czy tylko dlatego, że chciał zawrzeć z nami sojusz i myślał, że jak na nas napadnie to my sie poddamy jak inni i pojdziemy z nim na ZSRR? I tylko dlatego, że to wszystko nie poszło po jego myśli ? Wiadomo, że to był dyktator, więc można się było tego spodziewac. Ale nic nie tłumaczy tych koszmarnych warunkow w Oswiecimiu, głodu itp. Wszyscy wiemy , że Hitler miał obsesję na punkcie Żydów i w wielu ksiazkach jakie czytałam jest napisane, iż Hitler napadł na Polskę ze względu na wielką populacje Żydów w kraju.
  Wielu z pisze że w Polsce nie da się normalnie żyć, że ludzie są klamliwi, ale nie ma sie co dziwić. Nasze państwo trzeba bylo odbudowac. Komunizm wcale nam w tym nie pomógł. Można powiedziec, że zaczelismy normalnie funkcjonowac dopiero po "wolnych wyborach". A ludzie są jacy są. Podczas wojny, ale również i po nie można było nikomu ufać. Po tylu latach meczarni uwazania na każdym kroku nie możemy sie dziwić że nasze spoleczenstwo jest jakie jest. Kiedys ludzie dla siebie byli bardzo życzliwi, ale podczas wojny każdy bał się o siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego ?
   bo sie nas bał ,bał się naszego sprytu i naszej waleczności ...Miał swoje plany ,lecz Polacy stawiali najbardziej zawzięty opór ,zacznijmy od Westerplatte,itd

   Usuń
 23. Przeciez za czasow Hitlera, Polska nie należala do Unii Europejskiej HAH

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam i zgadzam sie z co niektoeymi opiniami ale musze powiedziec ze Polska jest umiejscowiona tam a nie inaczej wiec musielismy toczyc walke z wrogiem od wschodu i zachodu i szacun dla wojska polskiego za walke gdzie doprowadzilo to nas ku zwyciestwu BOG HONOR OJCZYZNA to haslo odzwierciedla w malym stopniu obraz z tamtych czasow wiec nie patrzcie na ten cyrk co sie gdzie w uwczesnych latach lecz historia jest najwazniejsza pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że ta ojczyzna nie nauczyła Ciebie pisać w ojczystym języku. Bełkot bez interpunkcji, polskich znaków, z błędami ortograficznymi... Żenada!

   Usuń
 25. HEHE
  P
  O
  L
  S
  K
  A
  T
  O
  P
  1
  CIOTY!:*

  OdpowiedzUsuń
 26. Hitler napadł tylko z jednego powodu na Polskę, Polska po podpisaniu porozumienia z Francją i Wielką Brytanią - stała za jego plecami. W przypadku ataku na Francję - jego główny cel , wiedział ze Polacy dotrzymają słowa i oprócz wypowiedzenia wojny na papierku przejdą do czynu na jego tyłach. Doszło by go do wojny na dwa fronty, a tego Hitler chciał uniknąć. Był pewny ze Francuzi nie wychylą się za linii Maginota i miał rację. Czysta strategia - nic więcej. Polacy stali na drodze ku Francji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie !!! Nasz honor i upor znany byl wszem i wobec...Hitler tez wiedzial, ze my sie z postanowien wywiazemy, ale wiedxiny doswiadczeniem wiedzial ze Francja da " du...py" i tak tez sie stalo. I gdzie nas ten honor doprowadzil? A raczej wyprowadzil

   Usuń
  2. Masz absolutną racje co do Francji
   Ich ulubioną dewizą to "w tył zwrot" itp.
   Gdy Niemcy napadli na Polskę to ich śmieszna wręcz odpowiedz to był atak 6 dywizji w rejonie ówczesnego Saarlandu. Niemcy szybko rozgromili ta "wesołą gromadka a później je**** Francuzi juz nosa ze swojego zasr***** państwa nie wystawili

   Usuń
  3. mieliśmy i mamy słaba elite rządząća, dupowłazy i sprzedawczyki dokładnie wiedzieli ze ani Francuzi, Brytyjczycy nie pomagą Polakom w osamotnionej wojnie.To Polska jako pierwsza stawiła zbrojny opór hitlerowi a Polscy zołnierze bili sie na wszystkich frontach wojny
   walcząc o wolnosć europy a w nagrode Francja,W Brytania USA oddali Polske pod władanie stalina i teraz tak samo włarzą w dupe zachodowi zamiast myśleć o sile jaka drzemie w Polakach sorki za błędy

   Usuń
 27. 20 lecie międzywojenne to najlepszy okres Rzeczpospolitej od czasów kiedy Polska rządził Stefan Batory.
  Gdyby w 1939 r. Piłsudski jeszcze żył to na pewno nie podpisali byśmy paktu z Anglia i Francja.
  Pamiętacie co Piłsudski powiedział Bekowi na wypadek wojny ?
  1. Polskę do wojny wprowadzić jako ostatnia.
  2. Nie podpisywać żadnych paktów ze zgniłym zachodem.
  3.Z dwóch sąsiadujących z nami wrogów Niemcy są groźniejsi i z nimi próbować się dogadać.
  Były jeszcze inne wskazówki ale już nie pamiętam.
  Wiec co Piłsudski nie kochał Polski nie był patriota i nie wiedział co to HONOR ???
  Pomiędzy honorem a zdrowym rozsądkiem jest mala ale znacząca różnica.
  Niestety Bek jak i Rydz-Śmigły nie byli zbyt rozsądni i jak pokazała historia za bardzo zadufani w możliwości bojowe Wojska Polskiego.
  Myślę ze jak byśmy na początku wojny przyłączyli do III Rzeszy i ruszyli z nią na Rosję nasza sytuacja dziś wyglądała by o niebo lepiej.
  Przecież na początku wojny nikt nie wiedział jakich barbarzyńskich czynów dopuszcza się Hitlerowcy.
  Po paru latach wojny tak jak Włochy zmienilibyśmy front i dysponując niemiecka technikom jako byli sojusznicy z tym co zostało by z Aliantów ruszyli na Niemców.
  Jakoś Włochy jako były sojusznik Niemiec otrzymało po wojnie wsparcie z planu Marshalla a my co plan Stalina.
  Nasi wielcy sojusznicy sprzedali nas w Teheranie jak wojna jeszcze trwała i Polski żołnierz przelewał krew w imię tej współpracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Churchill do końca próbował nas bronić. Jeżeli ktoś jest szczególnie ciekawy to może przeczytać książkę "Trzecia wojna światowa"

   Usuń
 28. Moja babcia nigdy nie rozmawiala na temat wojny ....moj dziadzio opowiedzial mi prawie wszystko....jak doszla wiadomosc wojna sie skonczyla.....gdzie pracowali ecc. dali im wszystko tylko aby jechali jak najdalej z tego miejsca......i chyba dziekuje za to ...inaczej by mnie nei bylo:)

  OdpowiedzUsuń
 29. A ja zycze wszystkim duzo optymizmu i radosci ze jestesmy Polakami.Szanujmy sie nawzajem bo widac ze inni nas cenia.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 30. powinni sie wtedy polacy przylaczyc do niemiec nie bylo by problemow finansowych i spolecznych nie mowiac juz o emigracji dzisiejszej

  OdpowiedzUsuń
 31. Niemiecka precyzja, polski temperament

  OdpowiedzUsuń
 32. Moim zdamiem, gdyby Beck podpisal pakt o nieagresji z niemcami, to przebieg wojny moglby byc zdecydowanie inny.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jednak czy byloby to pomyslne dla nas jako narodu ? tego nie wiem. Istnieja jednak dwa fakty. 1. Od zarania dziejow rasa niemiecka starala sie nas podbic. 2. Polska toczyla z Rosja wojne podchodowa...to kolejny narod chcacy nas zniewolic.

  OdpowiedzUsuń
 34. wiaradlawszystkich.blogspot.com zapraszam także do mnie! Biblię czyta się zawsze w obecności autora!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w obecności autora? ale biblia miała tyyylu autorów, że trudno zliczyć.. co trochę upiększana, ulepszana, aby osiągnąć cele biskupów... poczytaj o historii swojej religii, a nie ślepo się wpatrujesz w ksiądza darmozjada. poza tym to kościół wspierał Hitlera, nie tylko w kwestii wojny ale i eksterminacji Żydów.

   Usuń
  2. Że co????? Że niby kościół wspierał Hitlera w tym wszystkim???????
   Chyba cie poje**** człowieku, papież Pius ktoryśtam zawsze apelował o wstrzymanie tego wszystkiego, gdyby rzeczywiście tak było to Hitler nie zlecilby porwania papieża "Obergruppenfuhrerowi SS" Karlowi Wolffowi.
   Bardzo chciałabym poznać źródło z którego zaczerpnales tej informacji

   Usuń
 35. Jakie to smutne, że Wy Polacy cieszycie się, ponieważ psychopata napisał o Was, że jesteście inteligentni. Wymordował masę niewinnych ludzi, zniszczył nasz kraj! Co z tego kiedy Wy wolicie narzekać na Polskę i czynić domniemania co by było gdyby.. Z czego wynikają Wasze kompleksy skoro tak bardzo zaczynacie bronić naszego wroga?! Niedługo wystawicie mu pomnik za to, że Was pochwalił, a krzywdę jaką nam wyrządził puścicie w niepamięć lub pominiecie. Piszecie o bohaterach, ehh...

  OdpowiedzUsuń
 36. Panie MB --> trafne podsumowanie....ale to tylko obcy (nie Polak tak moze o NAS napisac). Dobre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkam w Polsce,pracuję w Polsce,jest ciężko,ale nie narzekam,nie chcę mieszkać gdzie indziej i dziwię się że Polacy mogą mówić o jakimkolwiek brataniu się ze zbrodniarzem.Radzę wziąć się lepiej do ciężkiej pracy,a nie narzekać i czekać aż Państwo Wam coś da.A niby dlaczego miałoby dać?

   Usuń
 37. Czytam te wszystkie posty i nasuwają mi sie takie refleksje:
  -żyjemy w polskim piekiełku i nie wierzę, że coś się zmieni nawet za kilka pokoleń,
  -Polske można kochać również mieszkając w innym kraju,
  -honor to wielkie słowo ale czy dotyczy wszystkich? Czy politycy postępuja zgodnie z honorem? Obawiam się, że każdy ma trochę inne pojęcie honoru,
  -żyjmy dniem dzisiejszym i planujmy przyszlość a z historii wyciągajmy wnioski. Co było to sie nie wróci.
  -komu zależało na zniszczeniu polskiej gospodarki? Czy to my rządzimy Polską? Mam wrażenie, że jesteśmy kolonią.

  OdpowiedzUsuń
 38. 5 dni materiał wisi na stronie, a nikt nie zauważył błędu w tytule? "Hitler myślała"?

  OdpowiedzUsuń
 39. Niemcy żyją na dawnych słowiańskich ziemiach, nigdy przyjaciółmi nie byli, wręcz wrogami, podobnie Rosja. Polska zawsze powinna liczyć tylko na siebie. Wiem jakie są kompleksy Polaków, którzy po wyjeździe do niemcowni wstydzą się nawet w barze rozmawiać po polsku, podczas gdy w niemcy w angielskim Lidlu zabraniają Polakom obsługiwać innych Polaków po polsku. Z Polakami wszystko jest ok, tylko mamy sluzalczy kompleks, nie potrafimy się szanować, być dobrym przede wszystkim dla innych Polaków, szanować ich bardziej niż ludzi z zachodu. A naszych najbliższych sąsiadów Słowian, jak i tych bardziej na południe poniewieramy, chociaż to oni właśnie są tymi, z którymi powinniśmy być jak najbliżej. Po żaden anglik czy amerykanin nam nie pomoże, jeśli mu się to nie opłaci. A jak my sami sobie nawzajem też nie będziemy pomagać, to nas inni zdepczą w końcu. I zacznijcie do cholery robić dzieci, bo staniemy się państwem muzułmańskim jak niemce.

  OdpowiedzUsuń
 40. KOMINTERN to jedno słowo tłumaczy dziejową rolę polski w okresie przed i powojennym... stalin wykreował i wspierał hitlera ..od czasu układu ribbentrop mołotow wspólnie dzielili całą europę.. dopiero dwudziestego drugiego czerwca hitler ruszył na wschód po to byśmy dzisiaj w całej europie mogli mówić naszymi językami inaczej byloby zdrastwujtie rebiata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak cie hitler uratował to nie jesteś polak niemcy chcieli eksterminować Stalin chciał śwaitowego socjalizmu z poszanowaniem narodowości widze że wiedza o socjaliźmie jest znikoma same założenia był dobre ale jak zwykle natura ludzka nie pozwoliła

   Usuń
 41. Autorowi proponuje dokladnie przeczytac main kamp z dokladna analiza co o kim autor mysli

  OdpowiedzUsuń
 42. A teraz lizemy dupska w dalej Europie bez własnego przemyslu kapitału etc. Cała Polska to obóz pracy za głodowe płace napędzamy obcy przemysł ot wlasnie inteligencja narodu polskiego.

  OdpowiedzUsuń
 43. Patriotyzm?Odnoszę wrażenie że te słowo i jego definicję stworzono tylko na potrzebę łatwiejszego manipulowania społeczeństwem,wpajany po przez system szkolnictwa skutkuje nie racjonalnym zachowaniem a w skrajnych przypadkach fanatyzmem.Morze być regionalny, śmiało możemy zaobserwować u młodzieży,brak sympatii a wręcz nienawiść do: innego podwórka, szkoły,dzielnicy,wiochy czy miasta, oczywiście jest narodowy ,rasowy, mógłby być kontynentalny a i gdyby odkryto inne formy życia to globalny.Wydawało by sie że manipulowanie sporą ilością ludzi jest trudne,ale jeśli wpojone już we wczesnym dzieciństwie wartości podsycimy sloganami jak honor i odwaga które nie powinny tak na prawdę być wypowiadane w kontekście przelewania krwi to okazuje sie że ta manipulacja nie jest taka trudna,wystarczy dolać oliwy do ognia w formie często nie prawdziwych informacji aby wzbudzić w ludziach strach i agresję co skutkuje gotowością do walki (wojna=$) Jak te marionetki oddajemy życie w mylnym przekonaniu że tak trzeba.Skupiacie się na 2 wojnie , co by było gdyby polska została sojusznikiem Niemiec, a co by było gdyby ludzkość potrafiła wyciągać wnioski ?,Na ch..j być manipulowanym,tracić prawdziwe wartości na rzecz tych które są wymysłem mającym na celu nikomu potrzebnej krwi na łapach.Jeśli ktoś wierzy w Boga czy tam w cokolwiek to w 5 przykazaniu nie ma wzmianki o dyspensie w razie wojny a i na te 100 dziewic też bym nie liczył.

  OdpowiedzUsuń
 44. pierdoly pospolite.

  OdpowiedzUsuń
 45. Jak mozna w ogole myslec se Polska by w jakikolwiek sposob piparla Hitlera I jego poglady?? Lekcja historii sprzed 1918 nic nie mowi? Hitler rosl w sile przez lata, odbudywala sie Rzesza w ciagu lat. My z naszymi pogladami, przekonaniami nigdy ale to nigdy nie popsrlibysmy NSDAP. To jest honor i wiara. Tyle powstan tyle uniesien o wolnosc, to jest we krwi. Nie dopuszczam nawet do mysli koalicji Rzesza-Polska. A jak Hitler zalatwil Rosjan, he? Byle na wschod...bysmy tez tak wyladowali jak Sowieci. Czy ktos czytal ksiazke Poczatek? Jej przeslanie jest ponadczasowe, goraco polecam. Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 46. Sami znawcy. Taka sytuacja prędzej czy później się powtórzy, jeśli to się zdarzy za mojego życia to ja będę wiedział co robić nawet gdyby przyszło zapłacić najwyższą cenę. A Wy co?? Będziecie się ukrywać jak szczury czy prosić łaskawie o azyl. Kilka osób napisało że dzisiejsza sytuacja w kraju to wynik tych konfliktów...NIE za dzisiejszy bałagan możemy obwiniać tylko siebie bo nic z tym nie robimy mamy internet i powinniśmy się jednoczyć i walczyć o ten kraj a co robimy tylko się kłócimy.

  OdpowiedzUsuń
 47. Historia jest po to, aby wyciagać z nej wnioski, a nie nią żyć. Oczywiście trzeba pamietać o tych, którzy tworzyli naszą polską historię, należy ich doceniać. Zauważmy jednak, że to juz było, a to że jesteśmy jak inni wyżej wspominali "popychadłem Europy" wynika właśnie z naszej historii. Może zatem warto wyciągnąć te wnioski, najwyższa pora. Przestańmy walczyć między sobą, myślę, ze każdy chciałby żyć w kraju, w którym jest mu dobrze i czuje się bezpiecznie. Co za tym idzie?? Otóż, może warto zmienić chociaż trochę mentalność i zacząć przynajmniej starać się być innym społeczeństwem, proponuję zacząć od zmiany obecnego wizerunku Polaka...

  OdpowiedzUsuń
 48. Panowie i Panie. To co hitler rzekomo myślał o Polakach to wcale nie powinno nas obchodzić, był to po stalinie największy morderca Polaków i nie ma dla niego żadnej taryfy ulgowej. Przez hitlera Naród Polski cierpi do tej pory, bo gdyby nie wojna to stalin byłby nikim, wygrała tylko rosja, a Polska jest największym przegranym Drugiej Wojny Światowej. Przeszliśmy z jednej okupacji w drugą, a ta druga była jeszcze gorsza, bo polak Polaka mordował !!!

  OdpowiedzUsuń
 49. Popieram obydwa zaistniałe tu obozy. Żyło by się lepiej gdybyśmy się poddali lub zjednoczyli z Hitlerem. Żyło by się też lepiej gdyby inne Państwa docenialy nasz kraj, za uratowanie ich przed inwazją a nie uważali nas za pucybutow. Żyło by się lepiej gdyby wszyscy mieli taki honor jak walczący o niepodległość bo teraz honoru nie mamy tylko wlazimy w tyłek innym Państwom. Obojętne ktora droga bysmy poszli byle do konca byłoby dobrze. teraz kraj jest rozdarty, podzielony i biedny, nie umiemy walczyć o swoje racje na arenie światowej. Niestety idąc za Hitlerem byłoby dla nas lepiej ale czy to by było moralnie wlasciwie? Może lepiej klepac biedę z honorem niż bogactwo na trupach innych. A koniec końców i tak zwycieza Ci prawi i sprawiedliwi ;)

  OdpowiedzUsuń
 50. Skoro było tak napisane...
  to dlaczego jest tylko fragment opublikowany???
  ....
  ....
  ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę link do całej notki z Głosu Wielkopolski: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=GL&Date=20090320&Category=KOMENTARZ&ArtNo=179141593&Ref=V1&border=0&MaxW=176

   Usuń
 51. autor widać że nie zna podstaw historii. to urywki z "rozmów przy stole" - taki bełkot o wszystkim i niczym, bardziej dla psychologa niż historyka.

  OdpowiedzUsuń
 52. i teraz każdy Polak kocha hitlera,a prawda jest taka że skoro tak uważał o Polakach to był po prostu idiotą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie mów że Hitler był idiotą
   Człowiek który podporządkowal sobie właściwie cały swój rząd, podbił jakby nie było całą Europę nie mógłby być idiotą

   Usuń
  2. był na dwa fronty walczył zato Stalin nie był nie przygotował do obrony kraju bo sie nie spodziewał że niemcy bedą walczyć z dwoma przeciwnikami na raz

   Usuń
  3. Przecież 22 czerwca 1941 roku nie było żadnej walki na dwa fronty. Francja juz dawno skapitulowala. BEF wyniósł się spowrotem do Anglii.
   P.S. Stalin wiedział o niemieckiej inwazji.
   Za to wiadomość dlaczego nic z tym nie zrobił pozostaje do końca nie wyjaśniona

   Usuń
 53. Polacy Inteligentni? Przeca to ciemny ród, patrzący tylko jak szybko i tanio nawpierdalać się tłustej kiełbasy.

  OdpowiedzUsuń
 54. Nic nowego, slyszalam o tym dziesiatki lat temu i w domu i w szkole i po ukonczeniu szkol - przeciez dlatego Niemcy wywozili z Polski dzieci - nie tylko majace ojcow niemieckich zolnierzy.

  OdpowiedzUsuń
 55. pierdolenie o szopenie nikt nie wie co ten pajac myślał bo mu w głowie nie siedział a fantasy to każdy może se napisać na papierze nie można po tekście stwierdzać że to jest prawda ...

  OdpowiedzUsuń
 56. Co za różnica, Polak, Czech i Słowak to prawie bracia. Rodzina. Nie wiem czemu sie wszyscy podniecają. A co do wdziecznosi Europy, nie raz ratowalismy jej tylek a oni i tak nas dyMali. Niestety tak juz jest Polska to taki cichy bohater. Wbijcie Sobie do głowy jedno nie ma Europy bez Polski i Polski bez Europy. Jedna nacja, jeden kraj, wwspólna ojczyzna Europa. Jeszcze jedno, jak tak lubcie wspominac historie, nasz rząd na uchodźcrwie zawsze znalazł schronienie we Francji czy np. Angli. Na Jalcie oddali nas w ręce Rosji, byliśmy ofiarą, złożona na ołtarzu pokoju, ceną za zakończenie wojny. Choć tak naprawdę zakończyła się ona dopiero w '89 i tu znowu My. To fakt, gdyby nie 120 lat zaborów, to kto wie wojna może skończyła by ssię już w '39, poprostu od 1918, mieliśmy bardzo mało czasu na stworzenie, nowoczesnej jak na tamte czasy armii, niestety nie mieliśmy szans, trzeba przyznać z potężną, armią 3rzeszy, w sumie Francja i Anglia też słabo przy niej wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mylisz się, gdyby tylko Francuzi ruszyli swoje d*** i na całym froncie uderzyli na Niemcy od zachodu a jeszcze mając do pomocy BEF (British Expedition Forces) to Niemcy nie wytrzymalyby takiego uderzenia zwłaszcza że ich główne siły operowaly w Polsce.
   Jednak nasi świetni sojusznicy (mowie tutaj o Francji, Anglia raczej nie miała dużego pola do manewru) stwierdzili że to nie ich sprawa. Za t Hitler wiedział ze nie ma żadnego zagrożenia z zachodu i może spokojnie przerzucić główne siły na wschód, do Polski

   Usuń
 57. * Nie wiem czemu się tak wszyscy podniecają miałem na mysli Ukrainę, jak co do czego przyjdzie te c?uje wbija nam nóż w plecy, podczas drugiej wojny gdy mordowano Polaków i Żydów, Ukraina witala Wermacht z otwartymi ramionami, z nimi jest jak z kotami, falszywe gnoje. Mieli czas od Pomaranczowej rewolucji i co? Zaprzepascili ją tą ich skorupowana że aż strach Ukraińska demokracją, w sumie to ich ziemie nalezaly do nas nie do Rosji i to akurat mnie wku.wia. Chcieli suwerenność, to niech Sobie sami radzą, nam też nikt nie pomagał podczas rozbiorów i wszystko na temat.

  OdpowiedzUsuń
 58. Jak ja lubię,gdy ktoś na prawo i lewo szafuje słowem Honor. Gdzie miały Honor Anglia i Francja gdy w 39r perfidnie wystawiły nas na strzał?. Gdzie miała Honor Anglia zawiązując sojusz z największym Zbrodniarzem w historii i sprzedając podstępnie swojego już wcześniej zdradzonego sojusznika? Może trzeba by zapytać o ten Honor żołnierzy Polskich na zachodzie, którzy krwawili pod Narwikiem,Tobrukiem, Monte Casino we Francji, Holandii i Anglii i na koniec nie mieli gdzie wrócić. Tak na prawdę byliśmy chyba jedyni,którzy tą wojnę przegrali, bo nawet Niemcy(choć nie wszyscy) mieli lepiej. Ceną tego Honoru jest życie 6mln Polaków podczas wojny, wycięcie przez komuchów naszych elit i 60 lat okupacji(39-89). Jakoś nikt na świecie nie zarzuca Włochom,Finom,Węgrom,Bułgarom,Rumunom braku Honoru, ale piszą za to Polskie Obozy Śmierci. Niestety Marszałek Piłsudski umarł kilka lat za wcześnie, bo gdyby żył dłużej to prawdopodobnie Nasi Oficerowie też znaleźliby się pod Smoleńskiem, ale z bronią w ręku. Jakoś nikt nie oskarża Włochów, Węgrów czy Rumunów, że walczyli u boku Hitlera. Jakoś nikt nie pisze Włoskie Rumuńskie czy Węgierskie Obozy Śmierci, bo ich zwyczajnie nie było. Hitler szanował swoich sojuszników i na ich terytoriach nie budował obozów, a nienawiść do Polski powstała 6 kwietnia 1939 r w dniu przyjęcia gwarancji Brytyjskich.

  OdpowiedzUsuń
 59. Czesi byli mądrzy tak samo jak ich sprzedano Polaków a nasi to jak zwykle frajerzy myślą że zachód sie z nimi liczy

  OdpowiedzUsuń
 60. Hitler mogl cos takiego napisac , mowil ze Polacy to "inny rodzaj soldiers " cos w tym rodzaju .poprostu myslal pozniej ze z Polakami by mogl zdobyc caly Swiat ... co by z nim robil ??// Hitler to byl chory czlowiek slaby I chcial slawe a do tego mial wygorowane ambicje , nie chial sie sluchac Swoich przywodcow ktorzy proponowali zeby wycofac sie na poludnie I przeczekac zime . zrobil ten sam blad co Napoleon ,Glupota nie zna granic., .jakby wyslam Zydow do Afryki zamiast ich mordowac by moze byl Wladzca Swiata ..teraz to I tak nikt nie wie co bylo gdyby itd..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah właśnie Hitler posłuchał swoich generałów. Efektem tego była przegrana bitwa o Moskwę(grudzień 1941). Gdyby to generałowie posłuchali jego, to efektem tego byłoby brak marnotrawstwa ludzi na bitwę o Moskwę i wygrana bitwa o Leningrad. Natomiast w sprawie zimy to masz rację. Głupotą z jego strony było prowadzić ofensywę dalej i dalej w takich warunkach.

   Usuń
 61. ***
  Hitler lubił ładne kobiety i nikogo więcej.Gdy na froncie wojska odnosiły sukcesy to prawił"miłe"komplementy-nawet o Polakach,ale jak obrywali to wszystkich wysyłał do gazu.
  Dlaczego Hitler poniósł klęskę?Bo nie zdążył użyć broni nuklearnej.A dlaczego nie zdążył jej użyć:
  -prześladował okupowane narody,wielu uczonych wymordował,wielu uciekło(fizycy i chemicy żydowscy),zanim zrozumiał swój błąd było już za późno-jeżeli zrozumiał
  -młodych fizyków i chemików wysłał na front,dopiero pod naciskiem Himlera,Hitler wyraził zgodę na wycofanie z frontu 3 tys.młodych uczonych
  -i chyba najważniejsza przyczyna-wśród uczonych niemieckich było wielu,którzy rozumieli co niesie ze sobą użycie broni atomowej przez Hitlera,mieli dość ofiar i terroru,opóźniali prace nad bronią jądrową
  Hitler,dysponując tylko bronią konwencjonalną,nie był w stanie wygrać tej wojny na kilku frontach.
  Do wyprodukowania bomby atomowej zabrakło mu kilku miesięcy.Prawdopodobnie przeprowadzono dwie próbne eksplozje w Dolinie Jonastal-ale nie mana to"twardych"dowodów,tylko gdybania,tak jak na temat"Riese".
  ***

  OdpowiedzUsuń
 62. Ciekawe ciekawe
  sp .
  zapraszam do siebie http://jarsonribelo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 63. Ludzie,powtórka z Historii Kacapy biorą Ukrainę myślicie że jak przyjdą po kawałek Polski to zachód ich zatrzyma. Sprzeda Polskę jak w 39tym, myślicie że Polscy politycy podejmą jakieś mądre decyzje spierdolą gdzie będzie bezpiecznie i wtedy zacznie się czas patryjotów i wtedy będzie można określić czy Polacy to zjednoczony naród, bo takie tam a zazdrości jeden drugiemu, no zazdrości bo taka jest ludzka natura. Myślicie że Niemiec nie zazdrości Niemcowi czy Anglik, Anglikowi pewnie że zazdrości różnica jest taka że Polak mówi to otwarcia albo daje do zrozumienia. Zazdrość napędza świat. Ale nie o to chodzi, chodzi o to czy taki Polak zazdrosny który wyjechał z kraju " za chlebem" on nie wyjechał za chlebem tylko zazdrościł temu co wyjechał wcześniej i ma więcej i lepiej czy taki Polak teraz już ustawiony za Granicą. Będzie w stanie zostawić to wszystko na co zapierdalał w obcym kraju, poniżany, niedoceniany i wrócić do tej skurwiałej Polski ktura nic mu nie dała i bronić jej granic. I myślę że choćby z szacunku do swoich przodków kturzy przez stulecia bronili tego kraju i pewnie nie o taki obraz Polski jaki jest teraz gineli. Powinien wrócić, Ja wrócę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim wrócisz kup sobie słownik. ☺

   Usuń
 64. ludzie, ja już piszę ten komentarz, czy jak to tam nazwać? może odpowiedź? po wyborach prezydenckich w POLSCE, MOJEJ OJCZYŹNIE. Jestem załamana tym, co czytam i widzę. Czy my naprawdę nie możemy docenić siebie wzajemnie, a jeśli nawet to się niektórym udaje, to następni ich krytykują. WNIOSŁE IDEAŁY Z PRZESZŁOŚCI TEŻ BYŁYBY DYSKUTOWANE PRZEZ LUDZI NA" ŁAMACH INTERNETU", GDYBY TAKOWY BYŁ WTEDY. Ludzie, przecież każdy dba o przetrwanie, " dba" to chyba za łagodne słowo? Spójrzcie, co się dzieje? NIE trzeba wojny i Krzywoustego, który się jej bał- domowej, jak mniemam, bo oślepił własnego brata, aby zostać królem, i wygnał Go z kraju, aby nastąpił podział kraju. Sami go podzieliliśmy. MAMY WŁASNY ROZBIÓR POLSKI. PRAWDA? Nastąpił 24. 05 2015 r. A wy o Hitlerze, Stalinie, Leninie, o odwadze Polaków, wszystko dobrze, ale co dalej...? CO? SMUTA WIELKA I TYLE NA TEMAT. PO CO WYJEŻDŻAĆ? Mamy strefę Szengen? Właściwie to wszyscy jesteśmy uchodźcami we własnym kraju, no ci, którzy pozostali na terenach konturowo zaznaczonych NA MAPIE JAKO POLSKA. ALE CZY TO POLSKA, CZY TYLKO NAZWA? NORWEGOWIE, NP. NIE SĄ W ŻADNEJ UNII, MAJ W D...., UTRZYMYWANIE INNYCH, AJESZCZE NIE TAK DAWNO NALEŻELI DO DANII. Unia daje, ale i wymaga. JA PO PROSTU NIE ROZUMIEM, PO CO KŁÓTNIE? ZAPIEPRZ TEN SAM, TYLKO FORSA I D... SIĘ LICZĄ, JAK MAWIAŁA MOJA BABCIA, KTÓRA PRZEŻŁA DWIE WOJNY. TERAZ WG NIEJ, DOBROBYT, KIEDYŚ BIAŁE PIECZYWO JADALI TYLKO BOGACZE. TAK POMYŚLEC, TO MAMY SZCZĘŚCIE, ŻE PRZYSZŁO NAM ŻYŁ W KRAJU NAD WISŁĄ, ALBO,ŻE MOMAMY WBÓR I MOŻEMY ŻYĆ, ZWŁASNEGO WYBORU, NP. NAD LOARĄ. POZDRAWIAM. DUŻO BY JESZCZE PISAĆ, ALE CÓŻ, ZAMIAST PISAĆ POMYŚLMY, POPATRZMY NA " POWYBORCZĄ" MAPĘ POLSKI I LULU. TO BY BYŁO NA TYLE. NO JESZCZE JEDNO. JAK MOŻNA CHWALIĆ MORDERCÓW MILIONÓW?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SPROSTUJĘ, NORWEGIA NALEŻAŁA DO SZWECJI I WYBACZCIE PARĘ BŁĘDÓW TYPU " BRAKUJĄCE SŁOWA CZY LITERY W POJEDYNCZYCH WYRAZACH. TO TYLE ODE MNIE. A HITLER WCALE DOBRZE NIE MYŚLAŁ DOBRZE O INNYCH ANI NAWET O SOBIE, BYŁ TYLKO ZAKOMPLEKSIONYM CZŁOWIEKIEM, KTÓRY, FAKT, ZOSTAŁ ODZNACZONY KRZYŻEM ŻELAZNYM, ZNAŁ TRUD ŻOŁNIERZA, JEDNAK Z CZASEM ZACZĄŁ DZIAŁAĆ W MYŚL ZASADY" DAJCIE MI WŁADZĘ A JA WAM POKAŻĘ'

   Usuń
 65. Przestudiujcie proszę historię cywilizacji. Tam nie ma czegoś takiego jak honor. O honorze mówi się aby usprawiedliwić swój brak kompetencji i zatuszować błędy.
  Mieliśmy i mamy słabych polityków którzy wygraną drugą wojnę światową przekuli w klęskę.

  OdpowiedzUsuń
 66. polak to endemiczny gatunek swini, czy aby obecna rzezywistosc , ze o histori nie wspomne, nie jest tego dowodem? dyskusje w tej kwesti to bicie piany, przez idiotow, twierdzacych ze woda jest sucha.

  OdpowiedzUsuń
 67. Ktoś kto próbuje budować swoje poczucie wartości na opinii jednego z największych katów Polski sam z siebie robi śmiecia! - no ale to Polska kraj chłopów pańszczyźnianych i katolickich niewolników - w Polsce zawsze opinia innych z za granicy jest ważniejsza niz ich własna czy rodaków! taki to już upodlony kraj zakompleksiony i nienawidzący siebie! więcej od katolicyzmu dostać niemożna tylko upodlenia braku godności i kultu trupa i wszystkiego co czci niegodne jak jezusik chytrusik największa miernota w panteonie bóstw

  OdpowiedzUsuń
 68. witam, wielu tu historykow mniej lub bardziej uczonych. szkoda ze klocimy sie o jakies domniemane slowa hitlera. Tak to juz jest ze gdyby ich prawdziwosc zostala udowodniona to w Polsce jeszcze by co niektorzy pomnik hitlerkowi stawiali. Skonczmy klocic sie o te pierdoly i o czechow. Mamy wlasne polskie sprawy i szanujmy siebie przede wsxystkim na wzajem jako rodacy. Bez wzajemnego szacunku inni nigdy nie beda o nas pamietac. I jakimis marnymi slowami psychopaty nie budujmy naszego ego i dumy narodowej.
  Pozdrawiam wszystkich Polakow

  OdpowiedzUsuń
 69. naziści chcieli eksterminować polaków zresztą słusznie a tekst że hitler miał bardziej ludzkie oblicze sobie daruj bo jako żel udzi to gówno to tylko obelga dla niego

  OdpowiedzUsuń
 70. w średniowieczu właśnie nie było honoru

  OdpowiedzUsuń